Video Marketing - 6 najciekawszych aplikacji i programów * HoteLike - marketingowe rozwiązania dla hoteli i restauracji Skip to main content

Video Marketing – 6 najciekawszych aplikacji i programów

Video Marketing – 6 najciekawszych aplikacji i programów

Prognozy mówią, że do 2020 roku w social mediach 90% cotentu stanowić będzie video. Śmiem podejrzewać, że nastąpi to znacznie szybciej. Dlaczego tak się dzieje?

Po pierwsze, my – odbiorcy – kochamy oglądać video – nasze mózgi po prostu lepiej odbierają taką treść wizualną. Po drugie, w sieci od kilku lat trwa zacięta walka dwóch gigantów: Facebooka i YouTube. FB za wszelką cenę stara się dorównać YT, więc promuje intensywniej własne treści video oraz… obcina zasięgi lików do YT. Po trzecie, dodając obydwa te aspekty do siebie, wychodzi na to, że w dobie ostatnio ogłoszonych zmian algorytmu Facebooka, video zaleje nasze tablice. Marketerzy zostaną do tego po prostu zmuszeni aby utrzymać jakiekolwiek organiczne zasięgi.

Z tego artykułu dowiesz się jak, dzięki prostym kilku narzędziom, zamienić część publikowanego dotychczas contentu z obrazu statycznego w video oraz jak udoskonalać zwykłe nagrania.

 

Boomerang

 

Jest to aplikacja na smartfona ze stajni Instagrama, dostępna zarówno dla iOS jak i Androida. Filmiki, które dzięki niej powstają mają 4 sekundy, w trakcie których zapisany obraz pokazywany jest najpierw od początku do końca, a następnie z powrotem.

 

Najlepiej zobrazują to przykłady:

 

W ten sposób możesz uchwycić różne momenty i przedstawić je w niestandardowy sposób. Możesz też, używając statywu lub ustawiając smartfon nieruchomo, przedstawić pięknie ruch wody czy inny ciekawy ruch kiedy cała reszta otoczenia pozostaje w spoczynku. Pamiętaj, że np. na Facebooku czy Instagramie automatycznie włączona jest opcja zapętlania video – czyli taki krótki filmik będzie się automatycznie odtwarzał od początku kiedy już dojdzie do końca nagrania. Dzięki temu efekt takiego video jest jeszcze lepszy!

 

 

Aplikacja jest wyjątkowo prosta w użyciu, a więc jeśli jeszcze jej nie masz, ściągnij koniecznie i baw się obrazem!

 

Hyperlapse

 

To również aplikacja od Instagrama, niestety, nie wiedzieć czemu, dostępna wyłącznie na iOS. Jednakże na Androida istnieją odpowiedniki od innych producentów np. LapseIt.

Tym razem zabawa polega na przyspieszaniu nagrania. Nagraj video, a następnie wybierz o ile razy ma być w końcowym efekcie przyspieszone. Standardowo ustawione jest przyspieszenie x6, ale można je odpowiednio zmniejszyć oraz zwiększyć. Aplikacja nie pozwala na zmiany przyspieszenia w trakcie filmu, ale znów jest wybitnie prosta w obsłudze i nie wymaga żadnego montażu. Kręcisz i wrzucasz do social mediów.

 

InShot

 

Prosta aplikacja do montażu filmików na smartfonie. Pozwala dzielić video i nakładać na poszczególne jego części zwolnienie lub przyspieszenie, możesz używać też filtrów, dodawać muzykę, śmieszne naklejki, tekst etc. W darmowej wersji video publikowane jest ze znakiem wodnym. Koszt pozbycia się tej niedogodności jedyne 9 zł 🙂

 

Windows Movie Maker

 

Program na Windowsa do montażu prostych wideo – od pokazu slajdów zdjęć, do tworzenia prostych animacji czy montażu wideo. Tu masz do dyspozycji szeroki wachlarz ustawień od zmiany prędkości, dodawana efektów przejścia pomiędzy slajdami oraz innych efektów wizualnych, dodawanie muzyki, przycinanie etc. Program jest darmowy. Jego odpowiednikiem na Maca jest iMovie.

 

Werble

 

Przechodzimy do efektów specjalnych. Dzięki tej aplikacji nałożysz cuda na swoje zdjęcia 🙂 Fajerwerki, śnieg, deszcz, dym, confetti i przeróżne inne animacje. Werble w wersji darmowej zostawi na Twoim video swój znak wodny. Aby pozbyć się go na zawsze musisz zapłacić 20 zł. Dodatkowo część animacji jest darmowa, a za niektóre będziesz musiał znów dopłacić od kilku do kilkunastu złotych.

 

Draw Motion

 

Aplikacja, która tworzy moje ulubione formy video – tzw. cinemagraphy. Aby samodzielnie stworzyć takiego cinemagrapha przy użyciu tej aplikacji konieczny jest statyw aby tło video było absolutnie nieporuszone. Przy spełnieniu tego warunku, zrobienie cinemagrapha na wzór tych załączonych jest już całkiem proste. Możesz bawić się detalami, masz też do wyboru filtry video oraz inne zmienne. Zanim zaczniesz warto obejrzeć podpowiedzi, które aplikacja oferuje na początku jej stosowania. DrawMotion znów wymaga drobnej opłaty za usunięcie znaku wodnego. Ale efekty rzucają na kolana! Aplikacja dostępna jest wyłącznie na iOS, ale w Androidzie znajdziesz podobne np.: Cinemagraph (niestety nie korzystałam z żadnej z nich więc nie umiem polecić najlepszej).

Źródło: http://cinemagraphs.com/

 

Masz swoje ulubione aplikacje do tworzenia lub edycji video? Podziel się nimi z nami w komentarzu!

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł i chcesz zdobywać więcej wiedzy od Hotelike, zapisz się na mój newsletter. W podziękowaniu z zapisanie się, otrzymasz link do Skarbnicy Szablonów, które ułatwią Ci codzienną pracę. Po tym artykule znajdziesz w niej linki do wszystkich wymienionych wyżej aplikacji.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci wznieść swój marketing na wyższy poziom J Jeśli uważasz, że wiedza tu przekazana, mogłaby się przydać komuś jeszcze, udostępnij ten artykuł w swoich mediach społecznościowych. Dziękuję!

Pozdrawiam i życzę powodzenia w kręceniu super video!

Ania

You may also like

Układanka zdjęć Instagram – nowy hot trend w digital marketingu

Liczba fanów Instagrama codziennie rośnie. Nic więc dziwnego, że sprawna komunikacja przy pomocy tego medium...

Blog hotelowy – czy warto go prowadzić? Case study Hotelike.pl

Po co firmy prowadzą dziś bloga?   Zauważyłeś pewnie, że od jakiegoś czasu na wielu...

AIDA w hotelarstwie czyli jak budować skuteczne reklamy

Dziś pokusiłam się o napisanie artykułu o modelu AIDA w reklamie hotelu. Model, o którym...

One Comment

  1. Dominika

    Draw Motion brzmi cudnie! Na pewno wykorzystam w swojej pracy 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*