Hotelowy Power Day - to nie konferencja, to wartościowe szkolenie * HoteLike - marketingowe rozwiązania dla hoteli i restauracji Skip to main content

Hotelowy Power Day – to nie konferencja, to wartościowe szkolenie

Hotelowy Power Day – to nie konferencja, to wartościowe szkolenie

Hotelowy Power Day (spotkanie organizowane przez Violettę Hamerską) – o tej konferencji miałam okazję jedynie czytać w social mediach i słuchać relacji branżowych znajomych, którzy wzięli udział w edycjach 1. i 2. Mi nie było dane w nich uczestniczyć, ale tyle dobrego ile usłyszałam o tym wydarzeniu sprawiło, że nabrałam chęci by osobiście sprawdzić skąd cały ten szum… 🙂

 

To nie konferencja. To szkolenie.

I tak wybrałam się na 3. Hotelowy Power Day w Hotelu Herbarium. I muszę to napisać na samym początku: nie traktuj HPD jako kolejnej konferencji branżowej, potraktuj to spotkanie jak wartościowe szkolenie. Konferencji i spotkań branżowych w różnych formułach jest sporo. Najczęściej są bezpłatne lub kosztują kilkadziesiąt złotych.

Tylko jak można porównywać takie dwa spotkania?

  • jedno z wykładami teoretycznymi połączonymi z warsztatami praktycznymi, pracą w kilkuosobowych grupach i rozwiązywaniem konkretnych kejsów
  • drugie, na którym w ustawieniu teatralnym siedzi 500-1000 osób, które tylko słuchają

Tym różni się właśnie wg mnie szkolenie/warsztat od konferencji. Obydwa typy spotkań uwielbiam. Na te drugie jeżdżę jednak głównie dla networkingu, na te pierwsze aby przepracowywać jakąś konkretną wiedzę. I za to, że ktoś nauczy mnie czegoś nowego, otworzy mi oczy na to, jak można robić coś inaczej, jestem w stanie zapłacić więcej niż za konferencję 🙂

 

Moje wrażenia

fot. Przemek Blechman

 

Hotelowy Power Day za sprawą Violetty Hamerskiej to było jedno wielkie doświadczenie przez duże D.

 

Hotel

Po pierwsze wspaniały Herbarium Hotel & Spa.  Ten hotel ma ujmujący mnie klimat. Cisza, piękne otoczenie lasu i jeziora, bardzo estetyczne i spójne wnętrza, ale co najważniejsze przemiła, uśmiechnięta i po prostu mega gościnna obsługa. Poczułam to od pierwszego momentu, gdy tylko przekroczyłam próg tego obiektu.

 

Atmosfera

Po drugie kameralna, a wręcz rodzinna atmosfera spotkania. Po kilku godzinach masz poczucie, że wszystkich znasz od lat. Wow Viola jak Ty to robisz?? To jest świetne. To poczucie luzu, ale i wszechobecnej serdeczności – to cechy, które powinny przyświecać właśnie branży gościnności. A więc wiedziałam już, że jestem we właściwym miejscu z właściwymi ludźmi. Ci, których nie było w tym dniu z nami, naprawdę mają czego żałować.

fot. Przemek Blechman

 

Warsztaty

Po trzecie warsztaty i praca w grupach. Nieważne jak wielkim jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, jak wiele wiesz, spotkanie z innym punktem widzenia i możliwość przedyskutowania tego z mądrymi ludźmi – bezcenne. Wychodzenie poza własną strefę komfortu? Czemu nie! Ćwiczenie „Jak nas widzą?” Alexa Hamerskiego wywołało w nas wszystkich niemały stres, gdyż każdy musiał wyjść na środek i skonfrontować się z krytyką publiczności. Jakże cenne doświadczenie! A to jak mnie widzą inni, już totalnie powaliło mnie z nóg.

Dopełnienie – małe rzeczy, a cieszą najbardziej

Po czwarte dodatki, które zaserwowała nam Organizatorka. Dla mnie, człowieka niezwykle zabieganego, rewelacyjną sprawą było to, że pod swoje skrzydła wzięła mnie profesjonalna makijażystka i świetny fotograf Przemek Blechman i tak oto po miesiącach odkładania tego na bliżej nieokreślone jutro, doczekam się profesjonalnej sesji biznesowej i to jeszcze we wnętrzach hotelowych! Super wartość dodana! Dziękuję Viola i Przemek!

Przepyszne jedzenie w restauracji Werbena w Herbarium Hotel!

Wieczorne ziołowe warsztaty pełne wina, śmiechu, kreatywnej zabawy oraz zdrowej wesołej rywalizacji. Pobawiliśmy się w Masterchefa, a nasze dzieła prezentowaliśmy przed jurorami w składzie: Violetta Hamerska, Mateusz Zieliński i mała Amelka.

Idealne dopełnienie wieczoru!

fot. Przemek Blechman

Wieczorne rozmowy przeciągnęły się do rana!

Z czym wracam?

Wracam z HPD naładowana pozytywną energią, z głową pełną nowych pomysłów, kolekcją kolejnych doświadczeń i nowymi wspaniałymi znajomymi. Violetta, ekspert od projektowania doświadczeń, zafundowała nam naprawdę genialny dzień i wieczór.

Mam wielką nadzieję, że w kolejnej edycji tego spotkania, która ma być poświęcona technologiom, czyli czymś, co mnie osobiście bardzo kręci, będę mogła również uczestniczyć.

Polecam konferencję (szkolenie) każdemu, kto szuka nieco innego podejścia do zdobywania wiedzy. Violetta fajnie inspiruje i warto choć raz się osobiście o tym przekonać.

 

Mam nadzieję, że moja dzisiejsza relacja sprawi, że zobaczymy się na kolejnym Hotelowym Power Dayu?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł i chcesz być na bieżąco z wiedzą od hotelike.pl, zapisz się na nasz newsletter. W zamian otrzymasz dostęp do Skarbnicy Szablonów, które ułatwią Ci codzienną pracę.

Jeśli uważasz, że ten artykuł może przydać się jeszcze komuś, udostępnij go proszę w swoich mediach społecznościowych.

Pozdrawiam,
Ania

You may also like

18 aplikacji dla hotelowego marketera

Marketing hotelu - czasy mojej pracy w tym dziale pamiętam bardzo dobrze i dziś wiem,...

Jak prowadzić marketing hotelu w czasie pandemii koronawirusa?

Długo zwlekałam z wpisem na temat koronawirusa, a to dlatego, że sytuacja jest tak dynamiczna,...

WOW the guest!

Z tym niecodziennym czasownikiem spotkałam się pierwszy raz pracując w wysokiej klasy restauracji w Stanach....

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*